fbpx
with Brak komentarzy

Super ekipa. Kite, wake, surfing. Mnóstwo słońca. Szalone imprezy i niezapomniane chwile. Wyliczamy i wspominamy hity sierpniowego campu! I zdradzamy trochę szczegółów!


  1. Ekipa

Podobno nie ważne gdzie, ważne z kim. W przypadku sierpniowego campu w Jastarni, nie dość, że miejsce było wspaniałe, to także ekipa znakomita. 20 dziewczyn – każda inna i każda niesamowita. W ciągu tych 5 dni zintegrowałyśmy się totalnie. Nie mogłyśmy się nagadać, a ostatniego dnia – rozstać.

Tę ekipę będziemy jeszcze dłuuugo i bardzo ciepło wspominać.

  1. Miejsce

Nie dość, że grupa była zacna, to spotkała się w wyjątkowym dla nas miejscu. Na campingu Molo Surf trzy sezony temu rozpoczęła się historia campów. Wtedy ekipa campingu dała zielone światło bandzie szalonych kitesurferek i tak się wszystko zaczęło. Dlatego to miejsce zawsze będzie dla nas wyjątkowe.

Ale lubimy tu wracać nie tylko ze względu na sentyment. Uwielbiamy śniadania nad zatoką w tutejszym Chilli Barze, wieczorne drinki na tarasie i zachody słońca w pobliskim porcie. No i oczywiście wieczorne imprezy!

I tym razem cudownie się tu bawiłyśmy! Z radością wrócimy tu więc w kolejnym sezonie!

  1. Pogoda

Zaczęło się źle. Po pierwszym słonecznym, pięknym wieczorze, przyszedł szary dzień, siąpiący deszczem i grożący burzami. Ale nic tak nie potrafi zaskoczyć na Helu jak pogoda. Deszcz zamienił się w mżawkę, ona w zachmurzenie umiarkowane, a i ono ustąpiło w końcu niemal tropikalnej pogodzie.

Miało to ten dodatkowy plus, że podczas pierwszego deszczowego dnia był czas na bliższe poznanie się i zintegrowanie, a reszta campu upłynęła już przy pięknej, słonecznej i gorącej aurze.

  1. Wiatr

A skoro już o pogodzie mowa… To im dalej w camp, tym lepsze były warunki wiatrowe. Zaczęło się na spokojnie od lekcji teorii dla początkujących, w bezwietrzny dzień. A skończyło dwoma pięknymi upalnymi, wietrznymi dniami.

To były jedne z najlepszych sesji wakacji. Pocisnęłyśmy progres i pobawiłyśmy się na wodzie. A przecież to w kampie jest najważniejsze.

  1. Debiuty

Kilka dziewczyn stawiało na campie swoje pierwsze kitesurfingowe kroki, co ogromnie nas cieszy. Zawsze z otwartymi ramionami witamy zupełnie początkujące osoby! Jesteśmy dumne, że dają nam kredyt zaufania i na naszym campie chcą spróbować tego niesamowitego sportu.

Z drugiej strony mogą zawsze nas mogą liczyć na wsparcie innych dziewczyn i możliwość zadania trudnych pytań oraz przegadania wątpliwości także po godzinach.

Co jednak najważniejsze – poczatkujące dziewczyny złapały na campie totalną zajawkę! Wiemy, że będą pływać dalej i już nie możemy się doczekać kolejnych spotkań na wodzie!

  1. Instruktorzy

Na początku nauki kitesurfingu bardzo dużo zależy od instruktora – czy jest sympatyczny, cierpliwy, czy jest chemia między nim a kursantem? Na szczęście nasze dziewczyny złapały super kontakt z instruktorami i instruktorkami Kitestyle.pl, którzy szkolili nas podczas campów w lipcu i w sierpniu w Jastarni. Chyba widać to na zdjęciach!

  1. Surfing

Nie samym kite’m żyje człowiek… No dobra – samym kite’m 😉 Ale co zrobić, gdy nie wieje? Otóż mamy na to swoje sposoby! Jednym z nich jest surfing! Dzięki niemu możemy spędzić aktywny dzień na wodzie, na desce i wyszaleć się na falach.

Podczas campów w Jastarni szkolenia surfingowe poprowadziła dla nas Akademia Surfingu i Deskorolki. Byłyśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i ciepłego podejścia instruktorów Akademii! A surfing na słałe włączamy do programu naszych campów!

  1. Piąteczek

Piątek, piąteczek, piątunio… Ten dzień jest wyjątkowy także w Jastarni. Tu tradycyjnie udajemy się do Rettungs Budy – najlepszego cocktail baru w okolicy – na piątkową imprezę w marynarskich klimatach. Wszystko dlatego, że ponad 100 lat temu, ten niezwykły lokal był stacją ratownictwa brzegowego. Nawiązując więc do jego tradycji, wyciągamy koszulki w paski, zdobywamy marynarskie czapki i tak przygotowane wchodzimy na parkiet!

Ale wcześniej jest jeszcze pyszna pizza (jeśli będziecie w Rettungs Budy musicie jej spróbować) i wyśmienite drinki na powitanie. A potem już tylko zabawa do rana. 😉

  1. Sponsorzy

Nie byłoby naszych campów (a już na pewno nie byłby tak udane), gdyby nie nasi sponsorzy! To dzięki nim każda dziewczyna wraca z campu nie tylko z masą cudownych wspomnień, ale też z prezentami. Tak było i tym razem! Od naszego głównego sponsora – firmy Ziaja – każda uczestniczka dostała torby pełne kosmetyków!

RAFKA jewellery sprezentowała naszym kitesurferkom cudną, muszelkową surf-biżuterię!

W giftpackach dziewczyny znalazły także smyczki od Minimuma, a w konkursach mogły zdobyć ciuszki od Zooki Wear i kolorowe filtry Sun Zapper!

Tu trzeba też koniecznie wspomnieć o SLINGSHOT Polska, SU-2 Kiteboards i HANG 10 – które zapewniają nam rzecz najważniejszą, czyli sprzęt przez cały sezon. Big love!

  1. Zdjęcia

Monika Mraczek, znana też Wam jako Mraczek Photo jest z nami od początku. A nawet dłużej! To ona zmotywowała do zorganizowania pierwszego campu!

Jest też z nami na każdym campie w Polsce, uwiecznia najlepsze chwile, a wielu z naszych dziewczyn zrobiła fotki życia! Wszystkie zdjęcia w tym wpisie oraz ogromna część fotek na blogu jest jej autorstwa. Są najcudowniejsza pamiątką z najpiękniejszych chwil lata! Dziękujemy!


Chcesz do nas dołączyć? Informacje o naszych najbliższych campach znajdziesz na: kochamkitesurfing.com/campy


Kite&Wake Camp dla Dziewczyn odbył się 23 – 27 sierpnia 2018 na campingu Molo Surf w Jastarni

Zdjęcia: Mraczek Photo

Sponsor główny: Ziaja

Sponsorzy: RAFKA JewelleryMinimumaZooki WearHang10.pl

Szkolenia kitesurfingowe i wake: Kitestyle

Szkolenie surfingowe: Akademia Surfingu i Deskorolki

Partner wieczorów: Rettungs Budy

Dziękujemy! To dzięki Wam nasze campy są tak udane!

Zapisz się na naszą listę mailingową

Pobierz BEZPŁATNIE e-book "Podręcznik kitesurfingu dla totalnie początkujących"

My też nie lubimy spamu. Będziemy wysyłać Ci tylko informacje o campach.

Chcesz być na bieżąco z informacjami o campach?
Zamów nasz newsletter!
ZAMAWIAM

Pobierz bezpłatnie e-book "Podręcznik kitesurfingu dla
totalnie początkujących"

Zapisz się na naszą listę mailingową, żeby otrzymać podręcznik całkowicie bezpłatnie.
close-link