Dla wszystkich dziewczyn kochających wodę i dobrą zabawę!  Na campie możesz uczyć się kitesurfing, doskonalić swoje umiejętności albo po prostu dobrze spędzić z nami czas.
Aby wziąć udział w campie musisz mieć ukończone 18 lat. Górnej granicy wieku nie ma. 🙂 Zapraszamy wszystkie dziewczyny w każdym wieku! Metryka jest bez znaczenia - zawsze świetnie się dogadujemy, bo łączy nas miłość do kite'a, słońca i zabawy!
Jak najbardziej! Większość dziewczyn przyjeżdża na campy solo (bez koleżanek), integracja więc przebiega błyskawicznie! 🙂 Oczywiście znajdziemy Ci także współlokatorkę do pokoju.
Jak najbardziej! W trakcie campu będziesz mogła uczyć się zupełnie od zera oraz na wszystkich poziomach zaawansowania. Jeśli chcesz zacząć uczyć się kitesufingu, camp to idealna okazja. W gronie innych dziewczyn będzie Ci raźniej zacząć! 🙂
Na wszystkich poziomach od zera do pierwszych tricków. Jeśli jesteś początkująca nie stresuj się, zawsze na campie jest kilka dziewczyn, które zaczynają od zera. Nie będziesz sama!

W szkółce pracują zarówno instruktorzy z językiem polskim, jak i mówiący w języku angielskim. Jest możliwość szkolenia się z instruktorem polskojęzycznym. Jeśli Ci na tym zależy, najlepiej zaznaczyć to przed przyjazdem na camp.

Kurs kitesurfingowy jest dodatkowo płatny. Ceny kursów znajdziesz na stronie http://kochamkitesurfing.com/cennikegipt/

Tak. Wizę egipską otrzymuje się po przylocie - na lotnisku. Kosztuje ona 25 USD (dolarów amerykańskich). Musisz mieć przy sobie odliczoną kwotę. Na lotnisku nie ma możliwości wypłaty pieniędzy. Musisz także mieć przy sobie paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty WYJAZDU z Egiptu. Jest to warunek konieczny wpuszczenia Cię na jego terytorium.

Zależy od wiatru. Zawsze stawiamy na pierwszym miejscu kite i jeśli warunki sprzyjają można mieć nawet dwie sesje lekcyjne dziennie.

Cena wyjazdu obejmuje podstawowe ubezpieczenie podróżne. Warto rozważyć dokupienie ubezpieczenia od sportów wysokiego ryzyka. Możesz je wykupić we własnym zakresie luz za naszym pośrednictwem, rezerwując wyjazd. 

Na naszych campach w El Gounie jest zwykle między 20 a 30 uczestniczek. Warto zarezerwować miejsce jak najwcześniej, bo to nasz bestseller i miejsca rozchodzą się jak ciepłe bułeczki! 

Nasza oferta obejmuje wyjazd all inclusive, czyli lot + hotel + wyżywienie. Możesz zdecydować się na przylot we własnym zakresie, ale nie wpłynie to na cenę wyjazdu.

Tak, można za dopłatą (kilkaset złotych w zależności od touroperatora) możesz zarezerwować pokój jednoosobowy.

El Gouna to jedno z najlepszych miejsc do nauki kitesurfingu, także dla początkujących, bo woda jest płytka i płaska. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by zacząć od El Gouny, a wręcz zachęcamy do takiego wyboru!

Na miejscu płaci się funtami egipskimi. Możecie je kupić w niektórych kantorach w Polsce.

Najłatwiej jednak zabrać dolary amerykańskie lub euro i wymienić je na miejscu - w banku lub bankomacie (mają taką funkcję).

Wiele miejsc w ośrodkach turystycznych akceptuje także płatności kartami.

Bagaż rejestrowany to maksymalnie 20 kg / osoba (suma wszystkich wymiarów - do 158 cm).

Bagaż podręczny maksymalnie 5 kg / osoba - może być to plecak + torebka damska (mała) lub plecak + mała torba na aparat. Nie mogą to być dwa duże plecaki

Za każdy ponadnormatywny kilogram do podręcznego lub nadawanego naliczana jest opłata 40 zł / kg.

Przewóz bagażu sportowego, czyli w naszym przypadku quivera jest dodatkowo płatny. Koszt przewozu sprzętu sportowego zależy od przewoźnika i waha się w zakresie od 40 € do 120 € za torbę ze sprzętem w jedną stronę, w zależności od linii lotniczej. W przypadku lotów czarterowych linia lotnicza może się zmieni do 48 h przed wylotem. Płatność dokonywana jest na lotnisku. WAŻNE: Przewóz sprzętu sportowego należy zgłosić najpóźniej na 7 dni przed wylotem. Linia lotnicza ma prawo odmówić przyjęcia nie zgłoszonego sprzętu sportowego.

Limit wagowy 32 kg.

W Egipcie pływa się w piankach lub lycrach w zależności od pory roku.

W zimie pływa się w piance. Wiosną i jesienią - krótka lub cienka pianka będzie idealna.

Od późnej wiosny (maj) do wczesnej jesieni (październik) wystarczy lycra, zmarzluchy mogą jednak wziąć cienką lub krótką piankę.

Latem wystarczy lycra do ochrony przed słońcem.

Jeśli nie chcesz kupować lycry, weź koszulkę - bez dekoltu, z rękawkiem (nie na ramiączkach) lub nawet z długim rękawem i w jasnym kolorze (odbija światło). Pamiętaj, że na słońcu i w wodzie koszulka może się zniszczyć np. wyblaknąć.

Nie musisz. Jeśli wykupujesz szkolenie, wypożyczenie całości sprzętu, zawarte jest w cenie szkolenia. Jeśli już pływasz samodzielnie, ale nie masz swojego sprzętu, będziesz mogła go (odpłatnie) wypożyczyć na miejscu.

Tak. Z względu na rafę występującą w niektórych miejscach na dnie, radzimy zabranie ze sobą butów neoprenowych lub innych, wygodnych z gumową podeszwą. Jeden i drugi rodzaj butów można kupić przed wyjazdem np. w Decathlonie lub po przyjeździe - na miejscu.

To zależy od tego, jak dużo pamiątek chcesz kupić. Wyjazdy mają charakter all inclusve, więc jedzenie i picie (także piwo i wino) w hotelu są zapewnione.

Warto jednak mieć pieniądze na zakup drinków w klubach, zakup pamiątek etc.

Trzeba mieć też pieniądze na tuktuki lub taksówki. Przejazd tuk tukiem/taksą w jedną stronę kosztuje 20 funtów egipskich (1 EGP = ~ 0,25 PLN), bez względu na to, czy jedzie się 5 km czy 300 metrów

Dodatkowo płatne są też atrakcje fakultatywne np. całodniowy rejs na Tawilę, czy wyprawa nurkowa - w obu przypadkach ok. 75 euro / os.

Darmowe wifi jest dostępne w wybranych miejscach np. lobby hotelu. Jeśli chcesz mieć dostęp do internetu przez cały czas, najlepiej kupić lokalną kartę sim. Kartę sim ORANGE lub VODAFONE można kupić po przylocie, w hali przylotów. Konieczny jest brak simloka w telefonie.

Na problemy żołądkowe najlepszy jest ANTINAL, który można kupić w na miejscu w aptece. W Egipcie lekarstwa ogólnie są tanie i większość dostępna jest bez recepty.

Oczywiście należy pamiętać, żeby wziąć własne lekarstwa, jeśli jakieś na stałe przyjmujesz.

Przeczytaj także wpis na naszym blogu: Jak się spakować na wyjazd kitesurfingowy? O czym warto pamiętać?